INFORMACJE
O MNIE

O mnie

Marzena Królikowska – Kukuła

jestem autorem i twórcą biżuterii, którą zobaczysz na nienejszym blogu oraz w moim sklepie.

Zapraszam Cię do mojego świata twórczości.

Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz w pracowni prof. Zbigniewa Wójcickiego. Wcześniej ukończyłam Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych na kierunku jubilerstwo.

To był początek pasji związanej z tworzeniem biżuterii.
Image
Realizuję się w swoim świecie twórczym w wielu dziedzinach artystycznych. Prowadzę autorską pracownię, w której powstają  projekty wnętrz użytkowych i komercyjnych, mebli, wzory form użytkowych.  Stworzyłam markę Gracjana Art w której powstają unikalne wzory porcelany i kieliszków. Każda z dziedzin w której tworzę związana jest z osobą dla której powstaje projekt. Zawsze po drugiej stronie jest myśl o konkretnej osobie, może właśnie o Tobie, o Twoich potrzebach, uczuciach, planach jakie chcesz osiągnąć, jak chcesz się poczuć, jak wyglądasz co jest Ci potrzebne, uważam ze biżuteria którą tworzę dla Ciebie jest nośnikiem wrażeń i uczuć  od chwili gdy podejmujesz decyzję że to jest właśnie dla Ciebie.

W pasji tworzenia biżuterii realizuje się chyba najbardziej artystycznie, łączę w sobie kolorowe grafiki, elementy nawiązujące do architektury, niepowtarzalne przestrzenne bryły.  Zbieram swoje wieloletnie doświadczenia  z procesu tworzenia wielu projektów i tworzę biżuterię dla wyjątkowych kobiet.Projekty biżuterii łączą w sobie elementy mody, klasyczną elegancję oraz lekkość. W żywicy zatapiam rośliny, kwiaty, dmuchawce łączę z różnymi materiałami , ścieram się z materią żywicy, eksperymentuję, tworzę.

Proces tworzenia jej moją pasją. W projektowaniu kieruje się zasadą, że każdy projekt ma swój cel. Projekty powinny być oryginalne i niepowtarzalne dlatego każdy następny projekt, będzie inny od poprzednich. Ciekawość, tego jaki będzie ten kolejny projekt, stanowi dla mnie siłę napędową w procesie tworzenia. Po prostu nie lubię rutyny i nudy. Dzięki temu każdy element biżuterii  którą stworzyłam jest oryginalny i niepowtarzalny.

Projektowanie jest dla mnie jak wspaniałe pudełko. Takie pudełko w przepięknym papierze z wytworną wstążką. To pudełko leży na zielonej trawie. Ja z tego pudełka wybieram, to co najbardziej odpowiednie i wysmakowane.

To tworzy niepowtarzalny, najbardziej wyszukany smak każdego projektu który tworzę.

Od 2012 tworzę autorską biżuterię pod marką KROLIKOVSKA. Stworzyłam swój własny styl, który głównie charakteryzuje się  małymi grafikami malowanymi tuszami zatopionymi bardzo twórczo i artystycznie w żywicy oraz prostą formą architektonicznych form przenikającej się żywicy jubilerskiej z różnymi materiałami.  Powstaje elegancka i nowoczesna biżuteria. W swoich projektach wykorzystuje srebro, pozłacane srebro, kamienie szlachetne, kwiaty, drewno.  

Biżuteria którą stworzyłam cieszy kobiety w kraju i zagranicą.

Zapraszam Cię do mojego twórczego świata.  Oglądaj, pozwól się oczarować, wybierz coś dla siebie. Pomyśl co sprawiłoby przyjemność Kobiecie która jest Ci bliska, co by ją oczarowało, co jej podarujesz a co stanie się nośnikiem emocji jakie dla niej masz.  

Pozwól na oczarowanie….

Odwiedź mój sklep i wybierz coś dla siebie